Pasaulinė Žemės diena (Kovo 20 d.)

Tarptautinė Motinos Žemės diena (Balandžio 22 d.)

                  Maloniai kviečiame į biblioteką aplankyti knygų parodą, skirtą Pasaulinei Žemės dienai ir Tarptautinei Motinos Žemės dienai. 

                  Už iniciatyvą ir pagalbą didžiausia padėka biologijos mokytojams Jolitai ir Vidmantui Kančiauskams.

                   Žemės diena (angl. Earth Day) - diena, kai kasmet kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose žemės rutulio kampeliuose.

                   1970 m.  pirmą kartą švęsta Tarptautinė Žemės diena. 

                   1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21  dienomis, minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

                   Tarptautinė Motinos Žemės diena - balandžio 22-oji, jos pradžia taip pat nuo 1970 metų. Kasmet daugiau negu 190 pasaulio šalyse žmonės raginami vienytis ir išreikšti rūpestį mūsų visų namais. Kasmet visi mūsų planetos gyventojai raginami gyventi harmonijoje su Žeme, kviečiami ja rūpintis ir ją saugoti.

Bibliotekininkė Gražina Rozancevaitė

zemesdiena3 
  zemesdiena1    zemesdiena2