,,Knygos yra mokytojai, kurie moko be lazdų ir rykščių, be riksmo ir pykčio, be dovanų ir pinigų. Kada tik ateitum – nemiega, ko tik paklaustum – neslepia, jei suklysi – nemurma, jei nežinosi – nesišaipo. O, knygos, jūs vienintelės esate dosnios ir laisvos, jūs duodate visiems prašantiems ir išlaisvinate visus ištikimai jums tarnaujančius.“

Richard de Bury

   Spalio mėnesį  gimnazijos bibliotekoje buvo daug šurmulio – viena po kitos čia lankėsi penktos klasės. Apsilankymo tikslas – susipažinti su bibliotekos teikiamomis paslaugomis ir naudojimosi biblioteka bei skaitykla tvarka. Vaikams buvo paaiškinta, kas yra bibliotekos fondas ir kaip jis išdėstytas. Taip pat su penktokais aiškinomės, kokią reikšmę bibliotekoje turi abėcėlė ir kaip surasti reikalingą knygą. Vaikai uždavė įvairių klausimų: ką daryti, jei nespėjai perskaityti knygos nustatytu laiku arba kaip atsiskaityti už netyčia sugadintą ar pamestą knygą. Baigiantis pokalbiui, ne vienas iš jų išsirinko knygą skaitymui – vieni iš rekomenduojamų sąrašo pagal programą, kiti ieškojo mėgstamos knygos laisvalaikiui. Pokalbį užbaigėme mintimi, kad biblioteka yra turtingiausia mokyklos vieta, nes knygose sukaupta daug išminties ir dvasinių turtų, kuriais gali pasinaudoti kiekvienas.

image1image2